VIAF

Virtual International Authority File

Search

Qosja, Rexhep RERO - Library Network of Western Switzerland National and University Library in Zagreb National Library of Australia Library of Congress/NACO

Qosja, Rexhep, 1936-.... National Library of France National Library of the Czech Republic German National Library Sudoc [ABES], France National Library of the Netherlands

Rexhep Qosja ISNI

Rexhep Qosja shkrimtar shqiptar Wikidata

VIAF ID: 84186425 (Personal)

Permalink: http://viaf.org/viaf/84186425

Open Section Close Section Preferred Forms

 

 

 

 

Open Section Close Section 4xx's: Alternate Name Forms (14)

Open Section Close Section 5xx's: Related Names (3)

Open Section Close SectionWorks

Title Sources
50 vjet studime albanologjike : simpozium shkencor mbajtur me͏̈ 18 e 19 dhjetor 2003 National Library of the Netherlands
Anatomia e kulturës Sudoc [ABES], France Library of Congress/NACO
Anthologie de la prose albanaise ; présentée par Alexandre Zotos, 1983. Dict. of Albanian lit. Sudoc [ABES], France
Antologjia e lirikës shqipe. Library of Congress/NACO
Asdreni : jeta dhe vepra e tij : monografi National and University Library in Zagreb Library of Congress/NACO
Bijtë e askujt : roman Library of Congress/NACO
Çështja shqiptare. xR Extended Relationships Library of Congress/NACO
Demokracia e shpërdorur Library of Congress/NACO
Dëshmitar në kohë historike Library of Congress/NACO
Dialogje me shkrimtarět. Sudoc [ABES], France Library of Congress/NACO
Epizode letrare. Eseje. Library of Congress/NACO
Fati i pambrojtur. xR Extended Relationships Library of Congress/NACO
Fjalor demokratik Library of Congress/NACO
Gjeneral G. F. Phillips & Komiteti "Mbrojtja Kombëtare e Kosovës" : dokumente historike nga Arkivat Britanike 1913-1921 Library of Congress/NACO
Historia e letërsisë shqipe : romantizmi National and University Library in Zagreb National Library of the Netherlands Library of Congress/NACO
Ideologjia e shpërbërjes : trajtesë mbi idetë çintegruese ne shoqërinë e sotme shqiptare Library of Congress/NACO
In solchen Augen liegt der Tod dreizehn Erzählungen, die auch ein Roman sein können German National Library
Književnost i kritika National and University Library in Zagreb
Konferenca shkencore e 100-vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit : referate dhe kumtesa të mbajtura në Seksionin e Historisë : Prishtinë, 6-9 qershor 1978 Library of Congress/NACO
Kongresi i Drejtshkrimit të Gjuhës Shqipe : 20-25 nëntor 1972 Sudoc [ABES], France Library of Congress/NACO
Kontinuitete. Studime dhe ese. Library of Congress/NACO
Kosova në vështrim enciklopedik. Sudoc [ABES], France Library of Congress/NACO
Kritika letrare. Mbulesën e punoi Rexhep Feri. Library of Congress/NACO
Letër Zotit Library of Congress/NACO
Ligjërime paravajtëse Library of Congress/NACO
Mite të zhveshura : drama Wikidata National and University Library in Zagreb Sudoc [ABES], France Library of Congress/NACO
Morfologija e një fushate Sudoc [ABES], France
mort me vient de ces yeux-là treize contes qui peuvent faire un roman National Library of France Sudoc [ABES], France RERO - Library Network of Western Switzerland
Nata është dita jonë : roman Library of Congress/NACO
Nezaštićena sudbina : o Albancima u Jugoslaviji danas National and University Library in Zagreb Library of Congress/NACO
Një dashuri dhe shtatë faje : roman Library of Congress/NACO
Nocione të reja albanologjike Library of Congress/NACO
Die ogen en de dood : roman National Library of the Netherlands
Panteoni i rralluar. - National and University Library in Zagreb German National Library Library of Congress/NACO
Paqja e përgjakshme : Konferenca ndërkombëtare për Kosovën, Rambuje 6-23.2.1999, Paris 14-19.3.1999 Library of Congress/NACO
Pashko Vasa. - German National Library
Populli i ndaluar Wikidata National and University Library in Zagreb Sudoc [ABES], France Library of Congress/NACO
Porosia e madhe National and University Library in Zagreb
Prej tipologjisë deri te periodizimi Sudoc [ABES], France
Prozor ostavi otvoren National and University Library in Zagreb
Pushteti i korruptuar : protagonistët dhe viktimat Library of Congress/NACO
question albanaise National Library of France RERO - Library Network of Western Switzerland Sudoc [ABES], France Library of Congress/NACO
Realiteti i shpërfillur Wikidata Library of Congress/NACO
Rilindja e dytë Library of Congress/NACO
I ringjalluri i penduar : [tregim satirik] Library of Congress/NACO
Rruga e formimit të fleksionit të sotëm nominal te shqipes Razvojni put savremene nominalne fleksije Albanskog jezika = La voie de la formation de la flexion nominale de l'Albanais d'aujourdhui Sudoc [ABES], France
Shkrimtarë dhe periudha National and University Library in Zagreb Sudoc [ABES], France Library of Congress/NACO
Shqipëria dhe Kosova : si janë dhe si do të duhej të jenë Sudoc [ABES], France Library of Congress/NACO
Strategjia e bashkimit shqiptar Library of Congress/NACO
Të vërtetat e vonuara : përgjigje e dytë në polemikat e Ismail Kadaresë dhe të bashkëmendimtarëve të tij Library of Congress/NACO
Testament për Shqipërinë Library of Congress/NACO
Traganja. Library of Congress/NACO
Tri mënyra të shkrimit shqip : shkrimi ideologjik, shkrimi folklorik dhe shkrimi modern Library of Congress/NACO
Tronditja e shekullit Library of Congress/NACO
Vdekja më vjen prej syve të tillë : trembëdhjetë tregime që mund të bënin një roman xR Extended Relationships Library of Congress/NACO National Library of France National and University Library in Zagreb RERO - Library Network of Western Switzerland
Vepra Library of Congress/NACO
Vepra të zgjedhura. E përgatiti <[dhe shkroi] "Proza e Nonda Bulkës para lufte"> Library of Congress/NACO

Open Section Close Section Selected Co-authors

Open Section Close Section Countries and Regions of Publication (11)

Open Section Close Section Publication Statistics

Open Section Close Section Selected Publishers (12)

Open Section Close Section History of VIAF ID:84186425 (13)