VIAF

Virtual International Authority File

Search

Alibali, Isa, 1940- German National Library Library of Congress/NACO ISNI

Isa Alibali Wikidata

VIAF ID: 3674721 (Personal)

Permalink: http://viaf.org/viaf/3674721

Open Section Close Section Preferred Forms

 

 

 

 

Open Section Close SectionWorks

Title Sources
Bejtet shkodrane : pjesë e pandarë e ahengut shkodran, e gëzimeve familjare e shoqërore në Shkodër, etj. Library of Congress/NACO
Me Tano Banushin dhe humorin e tij : jeta dhe veprimtaria artistike Library of Congress/NACO
Mirenjohje : artistet jane si dielu, shndrisin atje ku depertojne : ngjarje nga jeta e artistëve tanë Library of Congress/NACO
Në Shkodër të gjithë këndojnë : hyrje në tempullin e këngës shkodrane Library of Congress/NACO
Përtej mjegullës ka dritë : roman : (romani mbështetet në disa ngjarje të vërteta) Library of Congress/NACO
Prenkë Jakova : jeta dhe veprimtaria muzikore Library of Congress/NACO
Rrënjë dashurie : Shkodranët për Kosovën : vështrim në histori, arsim, kulturë dhe arte Library of Congress/NACO
Si e njoha Mirditën : kujtime Library of Congress/NACO

Open Section Close Section Countries and Regions of Publication (1)

Open Section Close Section Publication Statistics

Open Section Close Section Selected Publishers (5)

Open Section Close Section History of VIAF ID:3674721 (4)