VIAF

Virtual International Authority File

Search

Elezi, Mehmet, 1949-.... Sudoc [ABES], France ISNI German National Library National Library of France National Library of the Netherlands

Elezi, Mehmet National Library of Poland National Library of Israel Library of Congress/NACO

VIAF ID: 230688317 (Personal)

Permalink: http://viaf.org/viaf/230688317

Open Section Close Section Preferred Forms

 

 

 

 

Open Section Close Section 5xx's: Related Names (1)

  • 551 _ _ ‎‡a  Tropojë German National Library

Open Section Close SectionWorks

Title Sources
ADN-ja e korbave : roman Library of Congress/NACO
Dikush mungon në ballon e fundit : roman Library of Congress/NACO
Dita e tetë e javës : roman National Library of the Netherlands
Fjalor i gjuhës shqipe rreth 41000 fjalë që nuk gjinden në FGJSSH, me shtjellime etimologjike : rreth 54000 kuptime : rreth 5300 shprehje frazeologjike... Sudoc [ABES], France Library of Congress/NACO National Library of the Netherlands
Fjalor me emra njerëzish : - 31 000 emra iliro-shqiptarë - Library of Congress/NACO
Ftesë përmes reve roman Sudoc [ABES], France
Gjeostrategjia tjetër : publicistikë National Library of Poland Library of Congress/NACO
Gjuha shqipe me një mushkëri : drejt rrugës së mesme e Çabejt Sudoc [ABES], France Library of Congress/NACO
Gjuha shqipe në bunker? sprovë Sudoc [ABES], France Library of Congress/NACO
Hebrenjtë dhe Republika e Kanunit : sprovë Library of Congress/NACO
Kalendari i Noes : roman Library of Congress/NACO
Kosova midis politikës dhe realpolitikës Library of Congress/NACO
Kurrë s'jam ndalur : poezi Library of Congress/NACO
Kush i nemi "Bjeshkët e Nemuna"? : cështje të toponimeve dhe të kulturës popullore Library of Congress/NACO
Nën një flok të përlotur bore : poezi Library of Congress/NACO
Ngjarje në Hotel M. : roman Library of Congress/NACO
Nuk isha student i dhjetorit : Ramiz Alia dhe Sofokli Lazri : enigma e vëllezërve siamezë Library of Congress/NACO
Pa koka Library of Congress/NACO National Library of the Netherlands
Piloti i qytetit nën borë : roman Library of Congress/NACO
Pushka që shuante pushkët, 1977: National Library of Israel Library of Congress/NACO
Romeo as Zhuljeta : roman Library of Congress/NACO
Le tombeau du destin roman Sudoc [ABES], France National Library of France
Ujdhesa e askujt : roman Library of Congress/NACO
Ulurimë ujku : poezi Library of Congress/NACO
Varri i fatit : roman Library of Congress/NACO National Library of the Netherlands
Violinë gruaje : roman Library of Congress/NACO

Open Section Close Section Selected Co-authors

Open Section Close Section Countries and Regions of Publication (2)

Open Section Close Section Publication Statistics

Open Section Close Section Selected Publishers (7)

Open Section Close Section About

Open Section Close Section History of VIAF ID:230688317 (9)