VIAF

Virtual International Authority File

Search

Kyçyku, Ardian-Christian 1969- ISNI National Library of the Netherlands Library of Congress/NACO Sudoc [ABES], France

Kuciuk, Ardian-Christian 1969- German National Library

VIAF ID: 167084516 (Personal)

Permalink: http://viaf.org/viaf/167084516

Open Section Close Section Preferred Forms

 

 

 

 

Open Section Close Section 4xx's: Alternate Name Forms (10)

Open Section Close Section 5xx's: Related Names (1)

Open Section Close SectionWorks

Title Sources
Asediu. - German National Library
Ati : roman Library of Congress/NACO Sudoc [ABES], France
Diva, ose ngrënësi i luleve : roman National Library of the Netherlands Library of Congress/NACO
Incógnito : [Copëza nga jeta e rojeve dhe anasjelltas] : roman Sudoc [ABES], France
Lumenjtë e Saharasë : roman National Library of the Netherlands Library of Congress/NACO Sudoc [ABES], France
Mortët, 1997: Library of Congress/NACO Sudoc [ABES], France
Muza e lojës : trilogji Library of Congress/NACO
Nata pas vitit zero Library of Congress/NACO Sudoc [ABES], France
Okresi për bukën e qiellit : roman Library of Congress/NACO
Përkthimi : jeta e një robi që nuk betohej se shihte Library of Congress/NACO
Perla : prozë e zgjedhur, I- Library of Congress/NACO
Prose. Selections Library of Congress/NACO
Puthmë skelet : roman Library of Congress/NACO
Tregime të padukshme Library of Congress/NACO
Un trib glorios și muribund, c2005: Library of Congress/NACO
Zv.Libri : copëza jete a letre, frymëzuar nga teatri Library of Congress/NACO

Open Section Close Section Countries and Regions of Publication (3)

Open Section Close Section Publication Statistics

Open Section Close Section Selected Publishers (10)

Open Section Close Section About

Open Section Close Section History of VIAF ID:167084516 (5)