VIAF

Virtual International Authority File

Search

Kapo, Hysni 1915-1979 National Library of Poland German National Library

Kapo, Hysni National Library of Israel Library of Congress/NACO

Hysni Kapo politikan shqiptar Wikidata

Hysni Kapo ISNI

VIAF ID: 16207264 (Personal)

Permalink: http://viaf.org/viaf/16207264

Open Section Close Section Preferred Forms

 

 

 

 

Open Section Close Section 4xx's: Alternate Name Forms (11)

Open Section Close Section 5xx's: Related Names (3)

Open Section Close SectionWorks

Title Sources
Hysni Kapos : këngë dhe ligjërime popullore Library of Congress/NACO
Idee Rewolucji Październikowej bronione są i prowadzone naprzód w walce przeciwko współczesnemu rewizjonizmowi National Library of Poland
Ideen der Oktoberrevolution werden im Kampf gegen den modernen Revisionismus verteidigt und vorangeführt Rede ... German National Library
Idetë e Revolucionit të Tetorit mbrohen dhe çohen përpara në luftë kundër revizionizmit modern : fjala e mbajtur në mbledhjen solemne me rastin e 60-vjetorit të Revolucionit të Madh Socialist të Tetorit (7 Nëntor 1977) Library of Congress/NACO
Mbi hartimin e projektkushtetutës së re të Republikës popullore të Shqipërisë : raport i mbajtur në Sesionin e 3-të të legjislaturës së 8-të të Kuvendit Popullor të RPSH Library of Congress/NACO
Rede des Gen Hysni Kapo in der Parteihochschule des ZK der KP Chinas German National Library
Vepra të zgjedhura, 1981- : National Library of Israel Library of Congress/NACO
Works. Selections. 1981 Library of Congress/NACO

Open Section Close Section Countries and Regions of Publication (2)

Open Section Close Section Publication Statistics

Open Section Close Section Selected Publishers (4)

Open Section Close Section History of VIAF ID:16207264 (7)