VIAF

Virtual International Authority File

Search

Universiteti i Tiranës National Library of France Wikidata ISNI Sudoc [ABES], France

Universiteti Shtetëror i Tiranës National and University Library in Zagreb NII (Japan) National Library of Israel National Library of Lithuania Library of Congress/NACO National Library of the Czech Republic

Universiteti Shtetëror i Tiranë German National Library

Universiteti Shtetëror (Tirana). NUKAT Center of Warsaw University Library

Universiteti Shtetëror BIBSYS

University of Tiranë Union List of Artist Names [Getty Research Institute]

VIAF ID: 140381839 (Corporate)

Permalink: http://viaf.org/viaf/140381839

Open Section Close Section Preferred Forms

 

 

 

 

Open Section Close Section 4xx's: Alternate Name Forms (96)

Open Section Close SectionWorks

Title Sources
Analogjia gramatikore në strukturën mofrologjike të gjuhës shqipe NUKAT Center of Warsaw University Library
Barërat e këqia të Shqipërisë National Library of France
Bul. Univ. Shtet. Tiranës, Ser. Shkenc. nat. BIBSYS NUKAT Center of Warsaw University Library
Buletin i Shkencavet të Natyrës NUKAT Center of Warsaw University Library
Buletin i Universitetit Shteteror te Tiranes. National and University Library in Zagreb National Library of France Library of Congress/NACO NUKAT Center of Warsaw University Library BIBSYS
Çështje të revolucionit dhe të ndërtimit socialist : përmbledhje veprash Library of Congress/NACO
Ekonomia dhe biznesi. Sudoc [ABES], France
The Enver Hoxha University of Tirana. Library of Congress/NACO
Georges Kastriote-Skanderbeg et la guerre albano-turque au XVe siecle NUKAT Center of Warsaw University Library
Konferenca Kombëtare e Studimeve për Luftën Antifashiste Nacionalclirimtare të popullit shqiptar : nëntor 1974. Library of Congress/NACO
Lente sociologjike. Sudoc [ABES], France
Mjekësia bashkëkohore kujdesi infermieror. Sudoc [ABES], France
The National Conference of Studies on the Anti-Fascist National Liberation War of the Albanian People, November 1974. National Library of France Library of Congress/NACO
Problems of the struggle for the complete emancipation of women, c1975: National Library of Israel Library of Congress/NACO
Revistë Ekonomike Katërmujore Sudoc [ABES], France
Seria Shkencat Shoqërore National Library of France Library of Congress/NACO NUKAT Center of Warsaw University Library
Sociological lenses Sudoc [ABES], France
Studime juridike. Sudoc [ABES], France

Open Section Close Section Selected Co-authors

Open Section Close Section Countries and Regions of Publication (2)

Open Section Close Section Publication Statistics

Open Section Close Section Selected Publishers (11)

Open Section Close Section About

Open Section Close Section History of VIAF ID:140381839 (20)