VIAF

Virtual International Authority File

Search

Albânia National Library of France FAST Subjects National Library of Spain Library and Archives Canada National Library of Brazil Library of Congress/NACO National Library of Israel Sudoc [ABES], France German National Library NII (Japan) National Library of Chile

Shqipëria Wikidata

אלבניה National Library of Israel

Albanie Library and Archives Canada ISNI

Shqipëri RERO - Library Network of Western Switzerland

アルバニア National Diet Library, Japan

VIAF ID: 130228708 (Geographic)

Permalink: https://viaf.org/viaf/130228708

Open Section Close Section Preferred Forms

 

 

 

 

Open Section Close Section 4xx's: Alternate Name Forms (215)

Open Section Close Section 5xx's: Related Names (4)

Open Section Close SectionWorks

Title Sources
Albanie guide de coopération National Library of France Sudoc [ABES], France
Anthologie du recit albanais, 1982 (subj.) National Library of Israel
Are you all mine German National Library
Bibliografi, ligjë & dekrete Library of Congress/NACO
Constitution of the People's Republic of Albania. National Library of Israel Library of Congress/NACO
Deux documents sur le crime de Janina. National Library of Israel RERO - Library Network of Western Switzerland
E drejta familjare Library of Congress/NACO
Fletoret zyrtare të vitit ... Library of Congress/NACO
Fletorja zyrtare e Republikës së Shqipërisë National Library of Israel Library of Congress/NACO
Gazeta zyrtare. Library of Congress/NACO
International Convention for the Protection of All Persons from Enforced Disappearance Library of Congress/NACO
International Convention Relating to Dangerous Drugs Library of Congress/NACO
Kenge popullore te Laberise, 1991: National Library of Israel
Kodi civil (1929) Library of Congress/NACO
Kodi civil (1994) Library of Congress/NACO
Kodi civil : i përditësuar dhe me praktikë gjyqësore. RERO - Library Network of Western Switzerland Library of Congress/NACO
Kodi doganor Library of Congress/NACO
Kodi i procedurës civile Library of Congress/NACO
Kodi i procedurës penale Library of Congress/NACO
Kodi i punës (1980) Library of Congress/NACO
Kodi i punës ; Ligj per te drejten e greves ; Ligj per inspektoriatin shteteror te pünes ; Ligj per nxitjen e punesimit Library of Congress/NACO
Kodi Penal (1977) Library of Congress/NACO
Kodi penal (1995) Library of Congress/NACO
Kodi penal ushtarak Library of Congress/NACO
Kodi zgjedhor i Republikës së Shqipërisë : miratuar me ligjin nr.10 019, datë 29.12.2008 Library of Congress/NACO
Komentar i kodit civil : obligimet dhe kontratat përgjithësisht : (titulli II i librit IV të kodit civil RERO - Library Network of Western Switzerland
Konstitut︠s︡ii︠a︡. Library of Congress/NACO
Kushtetuta (1976) Library of Congress/NACO
Kushtetuta (1998) Library of Congress/NACO
Kushtetutat shqiptare dhe Kushtetuta e shteteve të Bashkuara të Amerikës Library of Congress/NACO
Law on ELections Library of Congress/NACO
Law on the state police Library of Congress/NACO
Laws, etc. (Kodet e Republikës Popullore Socialiste të Shqipërisë) Library of Congress/NACO
Legacy of centuries. Library of Congress/NACO
Letter of the CC of the Party of Labour and the Government of Albania to the CC of the Communist Party : and the Government of China, July 29, 1978. Library and Archives Canada
Lettre du C.C. du Parti du travail d'Albanie et du gouvernement albanais au C.C. du Parti communiste : et au gouvernement chinois, 29 juillet 1978. Library and Archives Canada
Ligjet për zbatimin e reformës në drejtësi. Library of Congress/NACO
La loi sur le plan biennal 1949-1950 Library of Congress/NACO
Materiale burimore per legjislacionin arsimor Library of Congress/NACO
Osnovnye normativnye akty o mestnykh organakh gosudarstvennoĭ vlasti i gosudarstvennogo upravlenii︠a︡ Narodnoĭ Respubliki Albanii : sbornik dokumentov. Library of Congress/NACO
Pāraṭī āpha lebora Alabānīāṃ dī kendarī kameṭī ate Alabānīāṃ dī sarakāra waloṃ Chīna dī kaumanisaṭa pāraṭī dī kendarī kameṭī ate Chīna dī sarakāra nūṃ chiṭhṭhī (29/7/1978). Library and Archives Canada
Pasuri e paluajtshme : përmbledhje e akteve ligjore te azhornuara (1991-1996). Library of Congress/NACO
Për tregtarët dhe shoqëritë tregtare Library of Congress/NACO
Përmbledhje legislacioni lidhur me teknologjinë e informacionit. Library of Congress/NACO
Përmbledhje legjislacioni për pushtetin vendor Library of Congress/NACO
Përmbledhje ligjesh proceduralë. Library of Congress/NACO
Problems of the anti-fascist national liberation war ... 1983: National Library of Israel Library of Congress/NACO
Rapport national, le développement de l'enseignement dans la République populaire socialiste d'Albanie. Library of Congress/NACO
Treaties, etc. United States, Library of Congress/NACO
Treaties, etc. United States, Library of Congress/NACO
Treaties, etc. United States, Library of Congress/NACO
Treaties, etc. United States, Library of Congress/NACO
Treaties, etc. United States, Library of Congress/NACO
Treaties, etc. United States, Library of Congress/NACO
Treaties, etc. United States, Library of Congress/NACO
Treaties, etc. United States, Library of Congress/NACO
Treaties, etc. United States, Library of Congress/NACO
Treaties, etc. United States, Protocols, etc., Library of Congress/NACO

Open Section Close Section Selected Co-authors

Open Section Close Section Countries and Regions of Publication (8)

Open Section Close Section Publication Statistics

Open Section Close Section Selected Publishers (12)

Open Section Close Section About

Open Section Close Section History of VIAF ID:130228708 (23)