VIAF

Virtual International Authority File

Search

Biblioteka Kombëtare (Albania) Vatican Library Library of Congress/NACO NII (Japan) National Library of Israel

Biblioteka Kombëtare Swiss National Library BIBSYS German National Library Wikidata

Biblioteka Kombëtare (Shqipëri) RERO - Library Network of Western Switzerland

Biblioteka kombëtare (Albanie) National Library of the Czech Republic Sudoc [ABES], France

<<ال>>مكتبة الوطنية (البانية) National Library of Israel

Biblioteka Kombëtare Tiranë ISNI

Biblioteka kombëtare e Shqipërisë National Library of France

Biblioteka Kombëtare (Tirana). NUKAT Center of Warsaw University Library

Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë (Tiranë) National and University Library in Zagreb

VIAF ID: 127551180 (Corporate)

Permalink: http://viaf.org/viaf/127551180

Open Section Close Section Preferred Forms

 

 

 

 

Open Section Close Section 4xx's: Alternate Name Forms (65)

Open Section Close Section 5xx's: Related Names (2)

Open Section Close SectionWorks

Title Sources
30 vjet punë kërkimore-shkencore në shërbim të bujqësisë, 1982- : Library of Congress/NACO National Library of Israel
Albania constructs socialism relying on its own forces Library of Congress/NACO
Albania propria ouero superiore National Library of France
Albanica Library of Congress/NACO National and University Library in Zagreb RERO - Library Network of Western Switzerland National Library of Israel
Albanskai͡a kniga Library of Congress/NACO
Arbëria në hartat e vjetra të Bibliotekës Kombëtare : (shekujt XVI-XVIII) Library of Congress/NACO National Library of France National and University Library in Zagreb
Arritje dhe probleme të ngushtimit të dallimeve thelbësore ndërmjet qytetit e fshatit Library of Congress/NACO
Articles of the Albanian press Library of Congress/NACO
Artikujt e periodikut shqip Library of Congress/NACO
Autorë të huaj për Shqipërtinë dhe shqiptarët National Library of the Czech Republic Library of Congress/NACO
Bibliografia e letërsisë për fëmijë dhe të rinj (1945-1964) Library of Congress/NACO
Bibliografia e Republikës Popullore të Shqipëris ë Swiss National Library Library of Congress/NACO NUKAT Center of Warsaw University Library BIBSYS German National Library National Library of France
Bibliographie Nationale de la R. P. A. Library of Congress/NACO NUKAT Center of Warsaw University Library BIBSYS German National Library National Library of France
Bibliothecae, 2001: Library of Congress/NACO National Library of Israel
Enver Hoxha mbi Luftën Antifashiste ... 1974 Library of Congress/NACO National Library of Israel
Exhibition of the Economic and Cultural Development in the People's Socialist Republic of Albania Library of Congress/NACO
Financat e përgjithshme të shtetit socialist : përpunuar nga një grup autorësh Library of Congress/NACO
Financat socialiste ne RPSSH : projekt Library of Congress/NACO
Guide National Library of France
Historia e Zhvillimit te Bibliotekave ne Shqiperi, 1918-1997, Bibliografi National Library of France
Johann Georg von Hahn Akten der Internationale Konferenz Nga Gjermanistika në Albanologji. Johann Georg von Hahn, Themeluesi i Albanologjisë me Rastin e 200-Vjetorit të Lindjes ; 2 Dhjetor 2011, Biblioteka Kombëtare, Tiranë German National Library
Kongresi nëntë i BGSH Library of Congress/NACO
Libri shqip Library of Congress/NACO NUKAT Center of Warsaw University Library German National Library National Library of France
Livres albanais Library of Congress/NACO
Mjekësia ushtarake Library of Congress/NACO
Nacional'naja German National Library
Nat͡sionalʹnai͡a bibliografi͡a N.R.A. Library of Congress/NACO German National Library NUKAT Center of Warsaw University Library
Ngritja e rendimentit të punës në planin e shtatë pesëvjeçar, 1981-1985 Library of Congress/NACO
Probleme të përsosjes së planifikimit të rezervave të mallrave në tregti Library of Congress/NACO
Shkolla Tregtare e Vlorës--vatër e lëvizjes patriotike dhe revolucionare Library of Congress/NACO
Stati iz albanskoĭ pechati Library of Congress/NACO
Übers.: Bibliographie der Volksrepublik Albanien German National Library
Vepra origjnale dhe përkthime të vitit... National Library of France
Албанская книга Library of Congress/NACO
Национальная библиографя Н.Р.А. Library of Congress/NACO
Стати из албанской печати Library of Congress/NACO

Open Section Close Section Selected Co-authors

Open Section Close Section Countries and Regions of Publication (2)

Open Section Close Section Publication Statistics

Open Section Close Section Selected Publishers (11)

Open Section Close Section About

Open Section Close Section History of VIAF ID:127551180 (25)