VIAF

Virtual International Authority File

Search

Elezi, Ismet RERO - Library Network of Western Switzerland ISNI Library of Congress/NACO

VIAF ID: 11255554 (Personal)

Permalink: http://viaf.org/viaf/11255554

Open Section Close Section Preferred Forms

 

 

 

 

Open Section Close Section 4xx's: Alternate Name Forms (2)

Open Section Close SectionWorks

Title Sources
Aparati administrativ shtetëror në RPS të Shqipërisë, 1987: Library of Congress/NACO
E drejta penale e Republikës së Shqipërisë : pjesa e posaçme RERO - Library Network of Western Switzerland Library of Congress/NACO
E drejta zakonore e Labërisë ne planin krahasues Library of Congress/NACO
E drejta zakonore penale e shqiptarëve dhe lufta për zhdukjen e mbeturinave të saj në Shqipëri RERO - Library Network of Western Switzerland Library of Congress/NACO
Kanuni i Labërisë Library of Congress/NACO
Komentar i Kodit te Republikes se Shqipërisë, 1997: Library of Congress/NACO
Komentar i shtesave dhe ndryshimeve në Kodin penal : me ligjin nr. 8733, date 24/01/2001 Library of Congress/NACO
Mbrojtja juridike penale e pasurisë RERO - Library Network of Western Switzerland
Përgjegjësia penale e personave juridikë : manual teorik-praktik për studentë, avokatë, prokurorë, gjyqtarë, drejtues të shoqërive tregtare, studiues dhe dashamirës të së drejtës penale Library of Congress/NACO
Politika e luftimit të kriminalitetit Library of Congress/NACO
Vrasjet për hakmarrje e për gjakmarrje në Shqipëri Library of Congress/NACO
Zhvillimi historik i mendimit teoriko-juridik shqiptar : para krijimit të shtetit pavarur shqiptar, 1912-2009 Library of Congress/NACO

Open Section Close Section Selected Co-authors

Open Section Close Section Countries and Regions of Publication (1)

Open Section Close Section Publication Statistics

Open Section Close Section Selected Publishers (10)

Open Section Close Section About

Open Section Close Section History of VIAF ID:11255554 (5)