VIAF

Virtual International Authority File

Search

Bogdani, Pietro 1625-1689 ISNI

Bogdani, Pjetër, approximately 1625-1689 Library of Congress/NACO

Bogdani, Pjetër, 1625-1689 German National Library Sudoc [ABES], France

Pjetër Bogdani Wikidata

VIAF ID: 10651644 (Personal)

Permalink: http://viaf.org/viaf/10651644

Open Section Close Section Preferred Forms

 

 

 

 

Open Section Close Section 4xx's: Alternate Name Forms (29)

Open Section Close SectionWorks

Title Sources
Çeta e profetëve Wikidata Library of Congress/NACO
Cuneus prophetarum de Christo salvatore mundi et eius evangelica veritate German National Library Library of Congress/NACO Wikidata
Fjalori enc. shqiptar, 1985: Library of Congress/NACO
Gams. Series episcoporum, 1931 Library of Congress/NACO
Letërkëmbim Ipeshkëv i Shkodrës dhe Administrator i Arkipeshkvisë së Tivarit (1660-1670) Library of Congress/NACO
Pjetër Bogdani : letra dhe dokumente nga Arkivi i Kongregatës "de Propaganda Fide" si dhe nga Arkivat Sekrete të Vatikanit Sudoc [ABES], France Library of Congress/NACO
Vepra e Bogdanit, 1675-1685 (Cuneus prophetarum), 1982: Library of Congress/NACO

Open Section Close Section Selected Co-authors

Open Section Close Section Countries and Regions of Publication (2)

Open Section Close Section Publication Statistics

Open Section Close Section Selected Publishers (6)

Open Section Close Section History of VIAF ID:10651644 (8)