VIAF

Virtual International Authority File

Search

Adil Çarçani ISNI Wikidata

Çarçani, Adil Library of Congress/NACO

Çarçani, Adil 1922-1997 German National Library

VIAF ID: 10444907 (Personal)

Permalink: http://viaf.org/viaf/10444907

Open Section Close Section Preferred Forms

 

 

 

 

Open Section Close Section 4xx's: Alternate Name Forms (15)

Open Section Close SectionWorks

Title Sources
Mbi Punën e organizatave të partisë organizatave të masave dhe organeve shtetërore për çpikjet, racionalizimet dhe kursimet në industri e në ndërtim dhe mbi masat e mëtejshme që duhen marrë për zhvillimin e kësaj lëvizjeje : Vendimi i Plenumit të tretë të KQ të PPSH dhe raporti mbajtur në plenum nga anëtari i Byrosë Politike shoku Adil Çarçani datë 13-14.10.1967. Library of Congress/NACO
Report on the directives of the 9th Congress of the Party for the 8th five-year plan, 1986-1990, of the development of the economy and culture of the People's Socialist Republic of Albania : submitted to the 9th Congress of the PLA Library of Congress/NACO
sozialistische Albanien wird der grossen Sache des Sozialismus und der Revolution stets die Treue halten Rede auf d. 8. Tagung d. 9. Legislaturperiode d. Volksversammlung über d. Programm u.d. Zusammensetzung d. Ministerrats, gehalten am 15.1.1982 German National Library

Open Section Close Section Selected Co-authors

Open Section Close Section Countries and Regions of Publication (1)

Open Section Close Section Publication Statistics

Open Section Close Section Selected Publishers (3)

Open Section Close Section History of VIAF ID:10444907 (5)