VIAF

Virtual International Authority File

Search

Asdren, 1872-1947 National Library of Poland Library of Congress/NACO

Asdreni 1872-1947 National Library of France German National Library

Stavre-Drenova, Aleksander National and University Library in Zagreb

Drenova, Aleksandër Stavre Wikipedia (en)-test ISNI-test

VIAF ID: 68971773 (Personal)

Permalink: http://viaf.org/viaf/68971773

ISNI-test: 0000  0003  6842  0207 

Open Section Close Section Preferred Forms

 

 

 

 

Open Section Close Section 4xx's: Alternate Name Forms (18)

Open Section Close Section Selected Titles

  1. Vepra. ‎(4) National Library of Poland Library of Congress/NACO
  2. Psallme murgu ‎(3) National and University Library in Zagreb Library of Congress/NACO
  3. Lulëkuqja ‎(3) National and University Library in Zagreb National Library of France Library of Congress/NACO
  4. Works. ‎(1) Library of Congress/NACO
  5. Vlera e atdheut : vjersha të zgjedhura për fëmijë ‎(1) Library of Congress/NACO
  6. Vepra të zgjedhura. Mbledhure redaktuar nga Dhimitër Fullani ‎(1) National Library of France
  7. Poezi të zgjedhura ‎(1) Library of Congress/NACO
  8. Poems. ‎(1) Library of Congress/NACO
  9. Lulëkuqja, zgjedhur dhe redaktuar nga Dhimitër Fullani ‎(1) National Library of France
  10. Kambana e Krujes ‎(1) National and University Library in Zagreb

Open Section Close Section Selected Co-authors

Open Section Close Section Countries of Publication (2)

Open Section Close Section Publication Statistics

Open Section Close Section Selected Publishers (6)

Open Section Close Section About

Open Section Close Section History of VIAF ID:68971773 (7)