VIAF

Virtual International Authority File

Search

Shuteriqi, Dhimite͏̈r S. National and University Library in Zagreb Library of Congress/NACO National Library of the Netherlands

Shuteriqi, Dhimitër S. 1915- NUKAT Center of Warsaw University Library ISNI National Library of Poland

Shuteriqi, Dhimitër S., 1915-2003 Sudoc [ABES], France German National Library

Dhimitër Shuteriqi Wikidata

VIAF ID: 55232333 (Personal)

Permalink: http://viaf.org/viaf/55232333

ISNI: 0000  0001  0974  1428 

Open Section Close Section Preferred Forms

 

 

 

 

Open Section Close Section 4xx's: Alternate Name Forms (10)

Open Section Close SectionWorks

Title Sources
60 tregime në një Sudoc [ABES], France Library of Congress/NACO
Anthologie du récit albanais Sudoc [ABES], France
Antologjia e letersise shqipe : per shkollat e mesme National and University Library in Zagreb Sudoc [ABES], France NUKAT Center of Warsaw University Library
Aranitët Sudoc [ABES], France Library of Congress/NACO
Autorë dhe tekste Library of Congress/NACO
Le chant et le fusil : (récits) Sudoc [ABES], France National Library of Poland
Deshmi parabuzukjane të fjalës shqipe Sudoc [ABES], France Library of Congress/NACO NUKAT Center of Warsaw University Library
Gjurmime letrare / Dhimitër S. Shuteriqi, 1974 Sudoc [ABES], France NUKAT Center of Warsaw University Library
Historia e letërsisë shqiptare : që nga fillimet deri te Lufta Antifashiste Nacionalçlirimtare Library of Congress/NACO
Kënga dhe pushka (tregime) dhe te Buronjat (përshtrime etj.). Library of Congress/NACO
Këngët e Milosaos Library of Congress/NACO
Kongresi II i Lidhjes së Shkrimtarëve dhe Artistëve të Shqipërisë : (24.IV.1969-26.IV.1969) Library of Congress/NACO
Kroje, kam et : vjersha, 1935-95 Library of Congress/NACO
Krutan i mërguar Library of Congress/NACO
Lulet e lirisë Library of Congress/NACO
The lute and the rifle Library of Congress/NACO
Maratonomaku ynë : tregime Library of Congress/NACO National Library of Poland
Marin Beçikemi dhe shkrime të tjera. - German National Library Library of Congress/NACO National Library of the Netherlands
Moti i madh : përmbledhje shënimesh e dokumentesh për historinë shqiptare të viteve 1379-1479 Library of Congress/NACO
Naim Frashëri, jeta dhe vepra Library of Congress/NACO National Library of Poland
Nëpër shekujt letrarë : studime Library of Congress/NACO
Nga kënga e popullit Library of Congress/NACO
Nuits d'hiver recueil de récits Sudoc [ABES], France
[Oeuvres choisies] Sudoc [ABES], France
Petro Korçari, kryearkitekt i Ali pashë Tepelenës Library of Congress/NACO
[Poezia] Sudoc [ABES], France
Shkrimet shqipe në vitet 1332-1850 Library of Congress/NACO
Short stories. Selections. xR Extended Titles Library of Congress/NACO
Shpati i sipërm. - German National Library Library of Congress/NACO
Si atë ditën e parë : poezi Library of Congress/NACO
Sytë e Simonidës : pluhurat e shenjtëruara : roman Library of Congress/NACO
Te qafa e botës : tregime Library of Congress/NACO
Vepra letrare, 1982: Library of Congress/NACO
Vepra të zgjedhura Library of Congress/NACO
Vërshimet e vjeshtës : tregime Library of Congress/NACO
Works. Library of Congress/NACO xR Extended Titles

Open Section Close Section Selected Co-authors

Open Section Close Section Countries of Publication (2)

Open Section Close Section Publication Statistics

Open Section Close Section Selected Publishers (10)

Open Section Close Section History of VIAF ID:55232333 (11)