VIAF

Virtual International Authority File

Search

Jakup Mato Wikidata ISNI

Mato, Jakup, 1934-.... Sudoc [ABES], France German National Library

Mato, Jakup Library of Congress/NACO

VIAF ID: 238918616 (Personal)

Permalink: //viaf.org/viaf/238918616

ISNI: 0000  0003  8573  2288 

Open Section Close Section Preferred Forms

 

 

 

 

Open Section Close Section 4xx's: Alternate Name Forms (7)

Open Section Close SectionWorks

Title Sources
Imazhe, kode dhe kumte : procesi krijues dhe komunikimi artistik Library of Congress/NACO
Paradokset e satirës dhe të humorit Library of Congress/NACO
Poetika e dramaturgjisë dhe mendimi estetik : 1901-1939 / Jakup Mato, 2005 Sudoc [ABES], France Library of Congress/NACO
Risi të letërsisë shqiptare të realizmit socialist, 1983: Library of Congress/NACO
Rrjedhave të artit paraprofesionist : shoqerite artistike te periudhes se pavaresise Library of Congress/NACO

Open Section Close Section Selected Co-authors

Open Section Close Section Countries and Regions of Publication (1)

Open Section Close Section Publication Statistics

Open Section Close Section Selected Publishers (5)

Open Section Close Section History of VIAF ID:238918616 (7)